PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Chorvatsko » Rybaření v Chrovatsku

Rekreační rybaření v Chorvatsku

Rybaření je v Chorvatsku regulováno zákonem, je tedy třeba dodržovat pravidla. Pro rybaření je nutná licence, kterou nabízí autorizovaná prodejní místa. Vydat se na ryby je možné témeř v celém Chorvatsku, vyjímku tvoří oblasti, kde je rybolov regulován - jako jsou např. národní parky, či další speciální místa. Nedodržení pravidel rybolovu může vést k pokutě.

Povolení pro rekreační rybaření je možné zakoupit na 1,3 a 7 dní. Lístky jsou rozlišeny dle druhu lovení - s udičkou, pastmi, harpunou a umělým osvětlením. Licence se vztahuje na konkrétní osobu. Povolení na rekreační rybolov tuňáka, mečouna a středozemního kopytníku jsou platné jako obecné licence pro rekreační rybolov pro období na které jsou vystaveny. Ryby ulovené na rekreační licenci nesmějí být prodávány, ani nabídnuty k odkupu.

Při rekreačním lovu mečouna (Xiphias gladius) a plachetníka (Tetrapturus belone) je povoleno ulovit pouze jeden kus od každého denně. Tuňák (Thunnus thynnus), mečoun a plachetník smějí být loveni pouze na prut, navyják s jedním háčkem nebo na jednu návnadu se dvěma háčky s jedním závažím. Úlovení mečouna je nutné do 24 hodin nahlásit prostřednitvím formuláře ministerstvu zemědělství. Mečoun je zakázán lovit mezi 1. až 31. březnem a 1. říjnem až 30. listopadem. Lov mečouna, plachetníka a tuňáka může být prováděn metodou chytni a pusť zpět. Podrobné informace a zakoupení rybářského lístku online je možné prostřednictvím stránek chorvatského ministerstva zemědělství.


Zpět Home chorvatske.cz