PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Chorvatsko » Ceny pohonných hmot v Chorvatsku 2022

Ceny pohonných hmot v Chorvatsku 2022


Pokud plánujete dovolenou v Chorvatsku doporučujeme vám sledovat naši stránku s aktuálním ceníkem benzínu a nafty v Chorvatsku. Ceny pohonných hmot se v Chorvatsku pravidelně aktualizujeme.

Od února 2014 si ceny pohonných hmot určují volně přímo prodejci a mohou je měnit i několikrát za den.

Aktuální ceny pohonných hmot v Chorvatsku k 24.8.2022:

 EUROSUPER 9511,19 HRK
 EUROSUPER 95+12,55-12,57 HRK
 EUROSUPER 10013,08-13,39 HRK
 EURODIESEL12,35 HRK
 EURODIESEL+14,48-14,95 HRK
 AUTOPLIN7,09-7,24 HRK


V každém turistickém středisku naleznete minimálně jednu čerpací stanici. Čerpací stanice na dálnici jsou otevřené 24 hodin denně a jsou na každém 40-50km. Čerpací stanice v městech bývají otevřené od 6 hodin ráno do 10 hodin. Mezi největší společnosti provozující čerpací stanice v Chorvatsku patří INA, Crodux, Tifon, Petrol, Lukoil a další. Mezi nejlevnější se řadí čerpací stanice sítě Konzum Benz. Čerpací stanice v Chorvatsku umožňují platit za nákup nafty a benzínu platebními kartami, kunami nebo v eurech.


Kategorie pohonných hnot v Chorvatsku:
EUROSUPER 95 Bezsírový bezolovnatý benzín plně odpovídající stejnému typu benzínu v EU. Obsah síry je do 10 mg/kg. Splňuje EURO V, EN 228
EUROSUPER 95+ Vysoce kvalitní bezsírový bezolovnatý benzín splňující EURO V a EN 228, s aditivy. Obsah síry je do 10 mg/kg. Aditiva snižují spotřebu paliva, prodlužují životnost motoru, zlepšují spalování a výkon, snížují tření mezi pohyblivými částmi motoru.
EUROSUPER 98+ (100/100+)  Vysoce kvalitní bezsírový bezolovnatý benzín splňující EURO V a EN 228 s vysokým oktanovým číslem a aditivy. Aditiva snižují spotřebu paliva, odstraňují kaly, zlepšují spalování a výkon, udržují čisté spalovací komory, snížují tření mezi pohyblivými částmi motoru a prodlužují životnost motoru.
EURODIESELBezsírová motorová naftá, která odpovídá aktuální normě EN 590 a EURO V. Celkový obsah síry do 10 mg/kg. Přidána aditiva zajišťující požadovanou mazivost. Cetanové číslo je min. 51. Palivo může obsahovat až 7% methylesterů mastných kyselin (FAME).
EURODIESEL+Vysoce kvalitní bezsírová motorová naftá, která odpovídá aktuální normě EN 590 a EURO V. Celkový obsah síry do 10 mg/kg. Přidaná aditiva snižují spotřebu, zvyšují pružnost motoru, zajišťují optimální rozprašování paliva ve spalovací komoře, snižují tření a redukují hluk. Palivo může obsahovat až 7% methylesterů mastných kyselin (FAME).
AUTOPLINZkapalněný plyn určený k pohonu automobilů, směs propanu a butanu. K jeho výhodám patří: vysoké oktanové číslo, snadná tvorba homogenní směsi a účinnost, tedy i nižší náklady a delší životnost motoru


Více informací pro cestu autem do Chorvatska naleznete na těchto odkazech:
Slovinsko - dálniční poplatky 2022
Maďarsko - dálniční poplatky 2022
Chorvatsko - dálniční poplatky 2022
Chorvatsko - informace pro motoristy

Příjezdové trasy na Istrii
Příjezdové trasy do Kvarneru
Příjezdové trasy do Dalmácie
Široká nabídka ubytování v Chorvatsku s kontakty na ubytovatele
ISTRIE    KVARNER   DALMÁCIEZavřít okno Home chorvatske.cz